Září 2018

Po ostudě, pekný týždeň buďe

24. září 2018 v 13:25 | Drevokocurisko |  Články
SK Senomaty - SK Ohnivec Městečko 4:0 (1:0)

Domácí mohou být spokojeni, protože po pracovitém i fotbalovém výkonu porazili v nových dresech ohnivce vysoko 4:0. A gólů mohli dát i víc, nebýt skvělých zákroků brankáře Procházky a některých svých slabších zakončení.
To hostující tým nenašel recept, jak si v Senomatech na hřišti počínat. Přitom první poločas nebyl žádnou tragédií, a s jednogólovým mankem se dalo ve druhé půli hrát. Jenže Městečko se pri hledání receptu, co hrát, totálně ztratilo. Vytratilo se ze hřiště a chvílemi zápas vypadal, jako když je to jedenáct proti sedmi a čeká se, kdy odstoupí další hráč a rozhodčí utkání ukončí. Boxerskou terminologií RSC.
Nelze hodnotit, kdo hrál blbě a kdo méně blbě, jako tým to prostě vypadalo úplně blbě. A z té marnosti se zatáhlo a fanouškům byla zima. Začíná to u zodpovědnosti za svůj post, za svého hráče. Když běhá můj protihráč na naší polovině, tak musím běhat s ním a nehledat kdesi v trávníku stopy své útočné hry a ztráty míče. Někdy se musí zápas třeba jen odbojovat. Část týmu si nezahraje. Pokud ale nenalézám vlastní hru, nic jiného nezbývá. Nikdo neudělal zásadní krok proto, aby se tok zápasu posunul, otočil, změnil... a dost brblání a chytrejch úvah. Vše se točí dál, příště může být zapomenuto, jen se proto musí mnohem víc udělat.

Góly: Vávra 3, Trešl. Rozhodčí: A. Beneš - Týče, Kalaj.

Senomaty: Kučaba - Trešl, Havel, Kodeš, Pichner - Karnold, Mácha, Kokšál, Moroz, Sailer - Vávra.


PROGRAM: Trénink středa 26.9. od 17:30 v Městečku. V neděli 30.9. od 16:00 OP II. třídy Městečko - Kolešovice.

Městečko: Procházka - Křikava - Kučera, Vician (P. Šnídl), Jůna - Prokop (Karnafel), Hadrava, Majba, Zuska - Zelenka, Mezei (Hajný).

Městečko - Hředle 0:0 (1:3 pen.)

17. září 2018 v 11:53 | Drevokocurisko |  Články
Hlášení fotbalového reportéra Drevokocuriska z redakcie v Mlynskej doline o souboji Ohnivce s Traverzou bude stručné. Všechny dobře mířené šance totiž skončily vedle nebo v rukavicích gólmanů a zajímavý zápas si tak musel počkat na góly až do penaltového rozstřelu. Městečku se ani v něm nedařilo dávat góly, když uspěl jen Ondra Kolísek, proto si druhý bod s sebou odvezli Hředelští. Ti si bodů hodně cenili, protože měli několik citelných absencí v sestavě a získali v sobotu asi maximum možného.
Před pěknou návštěvou rozhodoval sudí Aksamit s asistenty Šváchou a Vrubelem.

Městečko: Procházka - Zuska - Kolísek, Vician, Zelenka - Prokop (Hajný), Hadrava, Urban, Majba - Mezei, P. Šnídl.

Hředle: Malinovský - Rendl - Somol, Amauwah, Cibulka - Brož (Rais), Machovský, Sláma, Sadílek - Bechner, Hladký.

Trénink dnes ve čtvrtek již od 17:30 (minimálně sraz), padá brzy tma.

Jesenické trápení pokračuje

10. září 2018 v 15:01 | Drevokocurisko |  Články
FC Jesenice - SK Ohnivec Městečko 5:2 (1:2)

No co k tomu zápasu dodat ze strany Městečka. Kdo byl přítomen z fanoušků viděl sám, hráči si to probrali večer na Střelnici...
Zápas mi nápadně připomněl loňské podzimní vystoupení v Jesenici 3:0 pro domácí a trapný výkon. Tentokrát to nebylo snad trapné, ale mdlé, plné chyb. Podobně marné zápasy si pamatuju také z Pavlíkova kdysi. Jestli je to velké hřiště pro nás takový problém? Když už jsme nějak udolali první poločas 2:1, tak dostat čtyři góly a celkem jasně prohrát, je ostuda.
Popisovat akce nebudu, už si to nechci v hlavě přehrávat. Brankář nenápadnej, obrana nesmělá, záloha se vůbec nepotkávala, jakoby hrála roztahaná po celém okrese, útok něco zkoušel, ale měli to složité.

Nicméně bych z toho zas nedělal vědu, takových zápasů bylo. Teď je potřeba si dát záležet doma proti Hředlím. Výborný soupeř, možnost na reparát ideální.

Městečko: Abrahám - Zuska - Loder (Karnafel), Vician, Jůna (Hajný) - Prokop (Elznic), Hadrava, Majba, Zelenka - Mezei, P. Šnídl.

Příští zápas v sobotu 15.9. od 17:00 Městečko - Hředle.

Koncovka roku

5. září 2018 v 8:47 | Drevokocurisko |  Články
SK Ohnivec Městečko - FK Kněževes 3:4 (na penalty, 0:0)

Po jasné výhře nad Pustověty přivítali Ohnivci daleko tradičnějšího a ostříleného soupeře Kněževes. S Vrábíkovci to bývá většinou pěkné drama s vyrovnanými výsledky. A tenhle zápas to plně potvrdil.
První poločas nebyl vůbec nezajímavý, urputý boj stál hráče spoustu sil, přesto by šel v popisu vynechat. Za Městečko spálili gólové šance Grill a Petr Šnídl, hostujícího Hanycha pak v gólovce vychytal Procházka. Do kabin se tak šlo bez branek.
Pravé fotbalové emoce přinesl až poločas druhý. Herně bylo Městečko o něco lepší, ale Kněževes nesmírně poctivě pracovala v poli a vyplatilo se jí to. Když se střetli v jednu chvíli na jednom místě stopeři Heger s Křikavou a s nimi i brankář Procházka, nešťastné vypíchnutí míče poslalo do sóla na prázdnou branku Havla a matador rakovnické kopané donesl balon do sítě - 0:1. A překvapená městecká tribuna utichla. Někteří domácí hráči byli jak pobodáni divokým hmyzem, nebo napíchnutí neznámou látkou. Vedl to bývalý zástupce kapitána Tomáš Hgr. Nekonečné diskuze o každý poloviční aut jej rozlítily natolik, že potom po ostrém faulu na jeho nevysokou osobu vystartoval na protihráče a všemi dostupnými prostředky do něho strčil, jak by řekla policejní svodka. Faulující dostal druhou žlutou a šel pod sprchy, hráč číslo Hgr šel pod sprchy rovnou. Počty sice vyrovnané, jenže domácí si nějak nepohlídali díru vzniklou po vyloučeném předstoperovi a rychlý forvard Holeček je dvakrát potrestal - 0:3. To už bylo mezi diváky takové ticho, že byly slyšet odpolední seriály z přilehlých rodinných domů. Jediný, kdo věděl, co s tímhle stavem udělat, byl Mirek GT Hajný (zkratka GT pro motorismu neznalé znamená gran turismo - vysokovýkonný luxusní vůz, nebo také velkou cestu). Sice kouřil tak mocně, že kouř šel ze všech jeho koncovek, jak správné GT umí, ale na hřiště chtěl. A šanci dostal. I když se jeho entuziasmu všichni pochechtávali, protože v 87. minutě to bylo stále 0:3. Jenže on ten gól fakt dal - 1:3. Když se v 91. minutě trefil prvně za Městečko hlavou Petr Šnídl, začalo se diváctvo opět chvět a hlučet - 2:3. No a když za další minutu ve vápně někdo z Kněževeských zahrál jasně rukou - penalta a 3:3. Neuvěřitelné. Nastavení bylo adekvátní prostojům, třeba červené karty se pár minut řešily. V penaltovém souboji o druhý bod byla Kněževes přece jen úspěšnější, přesto si tento mimořádný zápas budou všichni dlouho pamatovat, v obou klubech.

Góly: P. Šnídl 2, Hajný - Holeček 2, Havel. Rozhodčí: Polívka.

Městečko: Procházka - Křikava (Hajný) - Vician, Heger, Zelenka - Grill (Prokop), Urban, Majba, Zuska - Mezei, P. Šnídl.